سوالات رایج در راستای حفظ سلامت، بهداشت و ایمنی مواد غذایی به شرح ذیل میباشد:

1) آیا ویروس کرونا از طریق مواد غذایی منتقل می شود؟

در حال حاضر هیچ مدرکی درباره اینکه افراد ازطریق غذا یا بسته های غذایی به ویروس کرونا مبتلا شوند وجود ندارد . کرونا یک بیماری تنفسی است و از طریق ارتباط افراد با یکدیگر و تماس مستقیم با قطرات تنفسی تولید شده هنگامی که فرد آلوده سرفه یا عطسه می کند منتقل می شود .

2) آیا ویروس کرونا بر روی سطح مواد غذایی زنده می ماند (از جمله میوه ها و سبزیجات , غذاهای منجمد, غذاهای از قبل بسته بندی شده)؟

کرونا ویروس توانایی تکثیر در مواد غذایی را ندارد . آنها به حیوان یا انسان زنده برای تکثیر و زنده ماندن احتیاج دارند .

3) چگونه میوه ها و سبزیجات را بشوییم ؟ با آب یا شوینده های دیگر ؟

شستشوی میوه ها و سبزیجات با آب آشامیدنی کافی است .

4) آیا ویروس کرونا بر روی سطوح بسته های مواد غذایی زنده می ماند ؟ چه مدت ؟ آیا نیاز به ضد عفونی کردن آن است ؟

ضد عفونی کردن بسته های مواد غذایی نیاز نیست اما می بایست دست ها پس از تحویل مواد غذایی و قبل از خوردن به درستی شسته شوند .

5) مدت زمان پخت غذا چقدر باشد ؟ تا دما ویروس را از بین ببرد ؟

این ویروس نسبت به ویروس ها و باکتری های رایج موجود در غذا نسبت به گرما مقاوم نیست . همانطور که برای انجام بهداشت مناسب توصیه می شود , مواد غذایی باید حداقل در دمای 70 درجه سانتی گراد پخته شوند .

6) مصرف کنندگان در فروشگاه های مواد غذایی چه اقدامات احتیاطی باید انجام دهند ؟

مصرف کنندگان باید فاصله فیزیکی ایمن حداقل یک متری را از سایر خریداران حفظ کنند و زمانی که خریداران به فروشگاه می آیند کارکنان قبل از ورود به فروشگاه صف تشکیل می دهند . اگر هنگام خرید از چرخ دستی یا سبد استفاده شد , دستگیره آن قبل و بعد از استفاده  تمیز شود . دست ها باید قبل از ورود به فروشگاه ضد عفونی شود . آداب عطسه کردن و سرفه کردن را در حالی که در فروشگاه هستند خوب تمرین کنند . از لمس کردن بینی دهان و چشمها در فروشگاه اجتناب شود و تماس مستقیم دست ها با مواد غذایی به حداقل برسد و با استفاده از انبر موجود مواد غذایی جابجا شوند . از پرداخت بدون تماس به جای پول نقد استفاده شود ( در صورت امکان ) .

7) آیا تحویل مواد غذایی (غذا) بی خطر است ؟

بله , تحویل غذا با رعایت بهداشت فردی انجام شود و بعد از دریافت مواد غذایی دست ها باید با آب و صابون شسته شوند .

8) بهترین ضد عفونی کننده خانگی برای سطوح چیست ؟

شوینده های معمول خانگی به طور موثری ویروس را روی سطوح از بین می برد . برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن سطوح خانگی مشکوک به بیماری کرونا , سطح ویروسی باید با ضد عفونی کننده ای مانند 05/0 درصد سدیم هیپوکلریت (NaCIO) مبنی بر الکل (حداقل 70 درصد) استفاده شود .

9) آیا رفتن به رستوران ,  قصابی و میدان تره بار بی خطر است ؟

امکان پذیر است به شرط  حفظ  رعایت فاصله اجتماعی حداقل یک متری از تمام خریداران و کارکنان , شستن و ضد عفونی کردن دست ها و رعایت بهداشت فردی و عمومی در فروشگاه .

منبع: سازمان جهانی بهداشت