dr Rahmanidoust

 

‏نیشابور در طی دوران گذشته خود به دلیل حضور پر رنگ و موثر خود در تاریخ کهن ایران زمین ، داشتن سابقه طولانی و درخشان در فرهنگ و تمدن زبان پارسی ، قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم و شاهراه ارتباطی خراسان و نیز بخاطر برخورداری از موقعیت ممتاز طبیعی باعث شده تا رنگین کمانی از گنجینه های با ارزش علمی، فرهنگی و گردشگری با شهرت ملی و حتی جهانی را در دل خود جای دهد‏.‏دانشگاه نیشابور نیز بعنوان  یکی از مهمترین مراکز علمی و پژوهشی در شرق کشور و خراسان بزرگ با بیش از دودهه فعالیت و سابقه  درخشان، گام موثری را در جهت ارتقا سطح علمی منطقه و تأمین نیروی انسانی فرهیخته و متخصص، توسعه مهارتهای شغلی، حرفه‌ای و توانمند سازي دانشجویان در منطقه برداشته است..
 این دانشگاه به دلیل برخورداری از امکانات و اساتید مجرب تنها به جایگاه آموزشی خود در استان بسنده نکرده و تلاش شده است تا با توجه به پتانسیل ها و نیاز های منطقه، همواره خدمات ارزشمندی را در جهت توسعه کمی و کیفی شهرستان ارائه نماید و به این ترتیب نقش موثری در رفع مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ایفا کند. در طول سال های اخیر نیز شاهد رشد فیزیکی و توسعه ی کمی و کیفی این دانشگاه اعم از فراهم آوردن امکانات رفاهی و فضاهای آموزشی، افزایش رشته/گرایش ها در مقاطع مختلف به ویژه تحصیلات تکمیلی و فعالیت های پژوهشی و پیشرفت های فرهنگی و توسعه روابط بین الملل بوده ایم. و امید است به حول و قوه الهی با اعتقاد به اصل خودباوری ملی و علمی در کنار یکدیگر شاهد تداوم این روند روبه رشد باشیم. بی تردید تمامی این موفقیت ها مرهون الطاف خداوند بزرگ ،پیروی از منویات مقام معظم رهبری،عنایت ویژه مقام عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و البته مسئولیت پذیری سخت کوشی و اهتمام ویژه همکاران محترم هیات علمی، کارشناسان و کارمندان صدیق و دانشجویان فرهیخته می باشد.

امید است شاهد موفقیت ها و پیشرفت های روز افزون دانشگاه نیشابور در تمامی عرصه های آموزشی، پژوهشی، عمرانی، فرهنگی وکارآفرینی باشیم.و تمام توان و تلاش خود را برای اعتلا ، توسعه و پیشرفت ایران اسلامی بکار گیریم.