دکتر حسن صادقی سمرجانی رئیس دانشگاه نیشابور:

درچند سال اخیر همگرایی و هم افزایی برای توسعه دانشگاه نیشابور بیش از قبل احساس می شود

بیش از 100 نهال در دانشگاه نیشابور کاشته شد

صبح جمعه 13 اسفند ماه با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و روز درختکاری و با تعامل سمن نهال و با همکاری شهرداری نیشابور بیش از 100 راس درخت در دانشگاه نیشابور کاشته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه نیشابور؛ دکتر حسن صادقی سمرجانی رئیس دانشگاه نیشابور  با اشاره به لزوم ارتباط دانشگاه با فضای بیرون در این باره گفت : در چند سال اخیر همگرایی و هم افزایی برای توسعه دانشگاه نیشابور بیشتر از قبل احساس می شود. ارتباط دانشگاه با فضای بیرون که در حقیقت یکی از اهداف دانشگاه ها است امروز بیش از همه روزهای گذشته به چشم می خورد.

دکتر صادقی سمرجانی ادامه داد : دانشگاه ها وقتی شکوفا و پویا می شوند که علاوه بر وظیفه درونی که همان تولید علم و پیشرفت علمی است نگاه به خارج دانشگاه هم داشته باشد. همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند «دانشگاه نمی تواند از مسائل جامعه منفک و منزوی باشد».

رئیس دانشگاه نیشابور تصریح کرد: دانشگاه نیشابور ضمن اینکه یک نهاد علمی است هیچگاه نسبت به حل مسائل و مشکلات شهرستان منزوی نبوده و ارتباط بیش از پیش نهاد های دولتی و فرهنگی این مسئله را گواهی می کند.

وی تصریح کرد : تعامل دانشگاه نیشابور با شهرداری در خصوص زیبا سازی مبلمان شهری و ساخت المان های نوروزی، ارتباط ویژه با بنیاد حفظ آثار و ارزش های اسلامی شهرستان نیشابور و استان خراسان رضوی ، ارتباط گسترده با دنیای صنعت در حوزه های مختلف و در عرصه های مختلف ملی و منطقه ای ، حضور فعال اساتید در برگزاری مناسبات فرهنگی از جمله جشنواره فجر استانی و کشوری و... تنها بخشی از مصادیق تعامل دانشگاه نیشابور با جامعه بیرون است.

دکتر حسن صادقی رئیس دانشگاه نیشابور گفت : در حال حاضر نیز بسیار خرسنیدم که با تعامل خوب شهرداری نیشابور و یکی از سازمان های مردم نهاد فعال شهرستان تحت عنوان سمن نهال؛ میزبان نوگلان عزیز شهرستان نیشابور بودیم که این حرکت زیبای درختکاری با حضور این عزیزان انجام شد.

مهندس فروغی مسئول سمن نهال در حاشیه این مراسم گفت : نونهالان عضو سمن نهال با کاشت این نهال ها در واقع به ثبت یادگاری در دانشگاه نیشابور پرداختند. نوگلان ما همراه با این درخت ها رشد خواهند کرد و انشالله زمانی که به دانشگاه بیایند شاهد بارور شدن درخت خود خواهند بود.

گفتنی است در این برنامه درختکاری در دانشگاه نیشابور تعداد 80 راس نهال سرو شیرازی، 7 راس نهال درخت افرا، 1 راس نهال درخت اقاقیا و 13 راس نهال درخت چنار کاشته شد همچنین در حاشیه این برنامه،  برنامه های مفرح دیگری از جمله مسابقات طناب کشی، مسابقه حلقه ، خط پا و ... برگزار شد.

4

 

 

3

 

1

 

2

 

5