با پیگیریهای دکتر صادقی سمرجانی صورت گرفت؛

1

با پیگیریها و تلاش های مجدانه دکتر صادقی سمرجانی رئیس دانشگاه نیشابور یک میلیارد ریال وجه نقد توسط آقای کفایی خیّر نیک اندیش، برای تجهیز کتابخانه دانشگاه نیشابور اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ ظهر امروز ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی مراسمی جهت تجلیل از کار نیکو و ارزنده جناب آقای کفائی خیر نیک اندیش در محل سالن برگزاری جلسات برگزار شد. در این مراسم دکتر صادقی سمرجانی رئیس دانشگاه نیشابور گفت : خوشبختانه در چند سال اخیر چرخ توسعه دانشگاه نیشابورهیچگاه از حرکت باز نایستاده که این مهم مرهون زحمات و نگاه ویژه خیرین در حوزه دانشگاه بوده است. در حال حاضر ارتباط ناگسستنی میان دانشگاه نیشابور و جامعه خیرین ایجاد شده که در طول عمر دانشگاه نیشابور بی سابقه بوده است.

دکتر صادقی سمرجانی با اشاره به بودجه های محدود دولتی تصریح کرد: کارنامه دانشگاه نیشابور مستقل بودن این واحد دانشگاهی را از بودجه دولتی تداعی می کند. با شرایط سنگین  اقتصادی حاکم به فضای کشور کارهای بزرگی در دانشگاه نیشابور رخ داده که  قطعا به پشتیبانی و حمایت خیرین عزیز نیشابور بوده است.

دکتر صادقی اظهار کرد: با پویا کردن مجمع خیرین دانشگاه نیشابور و ایجاد بستر و فضای مناسب برای جذب اعتماد خیرین؛ دانشگاه نیشابور در چند سال اخیر بیش از همه  ادوار گذشته توسعه پیدا کرده است . در واقع توانستیم بدون نیاز به کمک ها و بودجه های دولتی بسیاری از مشکلات دانشگاه را حل کنیم و زیرساخت های دانشگاه را افزایش دهیم که در نوع خود کار بزرگی است.

دانشگاه نیشابور مراسمی را جهت گرامیداشت و تجلیل از کار نیکو و ارزنده جناب آقای کفائی در سالن شورا سازمان مرکزی دانشگاه برگزار نمود

جناب آقای حاج عباسعلی کفائی معلم بازنشته نیشابوری که تا کنون حمایت های ارزنده ای از دانشگاه نیشابور داشته است اظهار کرد : من علاقه شدیدی به مسئله کتابخوانی و توسعه کتابخانه دارم لذا تا جاییکه میسر است سعی می کنم همواره در خدمت دانشگاه نیشابور و توسعه کتابخانه آن باشم.

کفائی که خود معلم بسیاری از مشاهیر و فرهیختگان نیشابور است گفت: بنده تعهد می کنم به حول و قوه الهی هر ساله تا زمانی که زنده هستم به دانشگاه نیشابور کمک کنم و از هیچ تلاشی مضایقه نکنم.

شایان ذکر در طول چند سال گذشته حدود 30 میلیار ریال توسط خیرین نیشابوری جهت توسعه زیرساخت های دانشگاه نیشابور، اعم از مسجد، آزمایشگاه هسته ای ، فونداسیون کتابخانه مرکزی دانشگاه نیشابور و ... جذب شده است.

 

2

 

3

 

5

 

4

 

2022 02 07 0001