جلسه شورای آموزشی دانشگاه روز سه شنبه مورخ 6 خرداد 99 با حضور دکتر صادقی سمرجانی ریاست محترم دانشگاه نیشابور، معاونین، روسای دانشکده ها و مدیر اداره آموزش و تحصیلات تکمیلی برگزار گردید. این جلسه که با محوریت تصمیم گیری در خصوص بازگشایی کلاسهای دانشگاه برگزار شد، بر لزوم حفظ سلامت و ایمنی دانشجویان در مقابل ویروس کرونا تاکید گردید. تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه بشرح ذیل میباشد:

۱- پایان کلاسها ۵ تیرماه ۹۹ و برگزاری امتحانات دروس تئوری بصورت مجازی و در بازه ۷ تیرماه لغایت ۱۹ تیرماه بر اساس برنامه اعلام شده از طرف آموزش می باشد.

۲- بازه برگزاری رفع اشکال حضوری با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی از ۱۷ لغایت ۲۷ خرداد ۹۹ خواهد بود. حضور دانشجویان در این کلاسها اختیاری است و هیچگونه خدمات دانشجویی شامل اسکان، سلف، سرویس و .. بدلیل وجود ویروس کرونا ارائه نمی گردد.

۳- بدلیل اهمیت سلامتی دانشجویان محترم و بررسی تمام جوانب، تصمیم گیری درمورد برگزاری حضوری کلاسهای کارگاهی و عملی حداکثر تا اواسط هفته آینده اتخاذ و اعلام خواهد شد.

۴- اگر دانشجوی دارای شرایط  ویژه ای میباشد و درخواست حذف ترم بدون احتساب در سنوات را دارد علاوه بر درخواست در سامانه پویا باید در سامانه سجاد نیز ثبت نام نماید. مسئله با ارائه مستندات و مدارک در شورای موارد خاص بررسی و نتیجه به دانشجو اعلام خواهد شد. جزئیات ثبت نام در سامانه سجاد اطلاع رسانی خواهد شد.

۵- با توجه به شرایط خاص این ترم و مساعدت دانشگاه، درصورت مشروطی در نیمسال جاری، دانشجو می تواند در ترم آینده علاوه بر ۱۴ واحد، حداکثر تا دو درس اضافه تئوری یا عملی نیز اخذ کند.

گفتنی است اطلاعات و جزییات بیشتر این مصوبات متعاقباً در سایت دانشگاه نیشابور به اطلاع دانشجویان ارجمند خواهد رسید.