مراسم بازدید و کلنگ زنی پروژه های عمرانی دانشگاه نیشابور با حضور جناب آقای دکتر اسماعیلی مدیر کل  نظارت بر طرحهای عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دیگر مسئولین دانشگاه و شهرستان برگزار شد. در ابتدای مراسم پس از تلاوت کلام ا... مجید، ریاست محترم دانشگاه نیشابور جناب آقای دکتر صادقی سمرجانی ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و تشکر از فعالیت ها و تلاش های همکاران خود، توسعه کمی و کیفی در فضای دانشگاه را بسیار مهم دانستند و عنوان کردند که برای ایجاد فضای مناسب تعلیم و تربیت بایستی زیرساخت های رفاهی نیز برای دانشجویان و جوانان این مرزوبوم فراهم باشد. در ادامه جناب آقای مهندس هروی مسئول دفتر فنی دانشگاه ،گزارشی اجمالی از جزئیات طرحهای عمرانی به ویژه ساختمان کتابخانه مرکزی و سالن غذاخوری دانشگاه از جمله ابعاد، میزان هزینه ها و زمان ساخت و بهره برداری این پروژه ها ارائه دادند.

سپس با همراهی فرماندار محترم و دیگر مسئولین شهرستان، از طرحهای عمرانی بازدید به عمل آمد. در ادامه مراسم، آیین کلنگ زنی ساختمان آشپزخانه و سالن های غذاخوری و نیز مهمان سرای دانشگاه برگزار شد. در انتهای مراسم پروژه وتلند دانشگاه نیشابور مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

در پروژه تصفیه فاضلاب وتلند (تالاب مصنوعی) که متفاوت از فرآیند تصفیه صنعتی فاضلاب می باشد، خروجی پساب سپتیک تانک در دو مرحله توسط تالاب مصنوعی تصفیه و سپس پساب تصفیه شده خروجی در مخزن ذخیره و برای آبیاری فضای سبز محوطه بازچرخانی می‌گردد. با افتتاح این پروژه حدود ۱۶۰۰۰ لیتر در شبانه روز در مصرف آب شهری صرفه جویی خواهد شد. نکته بارز این پروژه کاهش حدود ۶۰ درصدی هزینه تمام شده نسبت به روش های تصفیه صنعتی فاضلاب می‌باشد.

در این بازدید که با همراهی رئیس دانشگاه، معاونین و مدیران و همچنین مقامات محلی انجام شد، مراسم کلنگ‌زنی پروژه‌های ساختمان آشپزخانه، سالن‌های غذاخوری و مهمان سرای دانشگاه انجام شد. دکتر اسماعیلی ضمن بازدید از طرحهای عمرانی تاکید کردند افزایش کیفیت اجرای پروژه‌های عمرانی از نظر طراحی و ساخت از الویت‌های اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی می‌باشد.